Yhteystiedot 2019-08-15T17:12:22+00:00

Kekseliäs, progressiivinen ja avoin.

ProMinent-yhtiön maailmanlaajuisen menestystarinan perustana on korkealaatuiset tuotteet ja vuosikymmenien aikana hankittu insinööriosaaminen, sovellusosaaminen sekä jatkuva innovatiivisuus. Teemme intohimoisesti ja antaumuksella annostelutekniikan ja vedenkäsittelyn ratkaisuja, jotka säästävät luontoa, ovat taloudellisia ja tukevat kestävää kehitystä.

ProMinent Finland Oy

Orapihlajatie 39
00320 Helsinki
prominent@prominent.fi

ProMinent tuotteet löydät täältä:

PROMINENT.FI

Tuotekuvasto 2019

Tuotekatalogin 2018 kansi

Toimitusjohtaja

Myynti

Toni Hämäläinen

Sales Manager
toni.hamalainen@prominent.fi
+358 40 450 9094

Sami Jakopuro

Technical Sales Specialist
sami.jakopuro@prominent.fi
+358 40 844 0139

Anja Temmes

Account Manager / Marketing Manager
anja.temmes@prominent.fi
+358 50 307 1126

Satu Helosvuori

Account Manager
satu.helosvuori@prominent.fi
+358 40 905 2767

Marinka Rothsten

Account Manager
marinka.rothsten@prominent.fi
+358 44 744 5138

Heidi Malmikumpu

Inside Sales
heidi.malmikumpu@prominent.fi
+358 40 451 7230

Jukka Nieminen

Inside Sales
jukka.nieminen@prominent.fi
+358 40 455 7863

Projektit

Jan Gustafsson

Project Sales
jan.gustafsson@prominent.fi
+358 44 725 3285

Mika Kasurinen

Key Account Manager
mika.kasurinen@prominent.fi
+358 40 450 6625

Kalle Jussila

Project Manager
kalle.jussila@prominent.fi
+358 50 363 0739

Huolto

Sami Lipponen

Aftersales Manager
sami.lipponen@prominent.fi
+358 40 754 3973

Tommi Laine

Service Technician
tommi.laine@prominent.fi
+358 44 782 4544

Heikki Lepola

Service Technician
heikki.lepola@prominent.fi
+358 40 031 5819

Patrik Blomqvist

Service Technician
patrik.blomqvist@prominent.fi
+358 40 451 6876

Varasto

Markku Hovilainen

Logistics
markku.hovilainen@prominent.fi
+358 40 724 2679

Pasi Peuha

Varasto ja huolto
pasi.peuha@prominent.fi
+358 40 455 9744

Osto

Mari Matalamäki

Supply Chain Management
mari.matalamaki@prominent.fi
+358 44 737 1532

Merja Felin

Purchaser
merja.felin@prominent.fi
+358 40 848 5264

Taloushallinto

Riitta Säkö

Accountant
riitta.sako@prominent.fi
+358 40 905 1072